Nacházíte se Úvod Broušení a renovace parket

Lubínek

Jiří Lubínek ml.
Antonína Macka 7
Brno 612 00
Tel: +420 731 736 333
E-mail: lubinek@hotmail.com
IČ: 75327210

Broušení a renovace parket

Zamilovali jste se do dřeva? Procházíte se po Vašich parketách, ale je na nich vidět zub času, a tak z nich již nemáte takové potěšení jako před léty?

Nabízí se jedno snadné řešení: zrenovovat dřevěné parkety a dát jim opět život !

Pokud se rozhodnete obnovit a renovovat Vaši starou parketovou podlahu, neváhejte nás oslovit. Rádi vám poskytneme důležité informace o lacích a postupech při renovaci.


BROUŠENÍ

K vybroušení dřevěné podlahy do požadované hladkosti je nutno provést několik brusů o různé hrubosti. Aby byl výsledek vždy perfektní, používáme kvalitní bezprašné brusky, které pochytají skoro všechen prach. Před posledním brusem se celá podlaha vytmelí.

obrázek 1


TMELENÍ

K vytmelení nežádoucích spár používáme odbroušený prach smíchaný se specíálním tmelícím lakem. Tmel se nanáší na celou plochu speciální stěrkou.

obrázek 1


LAKOVÁNÍ

Při lakování používáme syntetický základní lak, který aplikujeme ve dvou vrstvách. Jeho úkolem je zvýraznit přírodní kresbu a barvu dřeviny. Zabraňuje následnému nepřirozenému žloutnutí vodních laků. Dále nanášíme další dvě í vrstvy zátěžového laku dle Vašeho výběru. Základní lak aplikujeme speciální stěrkou. Ta nám pomáhá vyzbírat zbytky nežídouc ího prachu z podlahy. Finálním krokem je nanesení poslední silné vrstvy zátěžového laku. Minimální doba schnutí laku je cca 12 hod na lehký provoz a k nastěhování nábytku doporučujeme 5 dní.

obrázek 1obrázek 1


LAKY

Aby byl výsledek vždy dokonalý a splňoval Vaše požadavky, používáme nejkvalitnější švédské a německé laky BONA a Kiesel EUKULA